Primeri dobre prakse WiSA: Vključenost žensk v ribiški sektor

 

Lokalna akcijska skupina za ribištvo Feral (LASR Feral) si prizadeva za večjo vključenost žensk v ribiškem sektorju. V ta namen objavljamo škotsko iniciativo Women in Scottish Aquaculture (WiSA) kot primer dobre prakse.

WiSA program vključuje 6-mesečne mentorski programe, kjer izkušeni strokovnjaki pomagajo ženskam pri kariernem razvoju. Pomemben del so tudi izobraževalne delavnice, ki se osredotočajo na pridobivanje tehničnih in vodstvenih veščin, kar ženskam odpira priložnosti za napredovanje v industriji. Poleg tega WiSA organizira mreženjske dogodke, kjer se udeleženke povezujejo, izmenjujejo izkušnje in vzpostavljajo pomembne stike znotraj industrije. Mreženje je ključno za odpravljanje ovir, s katerimi se ženske srečujejo v pretežno moško prevladujočem sektorju.

Po zadnjih podatkih WiSA ženske predstavljajo 12% vseh zaposlenih v škotski akvakulturi, pri čemer pa njihov delež v vodilnih vlogah ostaja nižji. Iniciativa WiSA je namenjena prav temu, da poveča delež žensk v vodstvu in drugih pomembnih položajih ter zagotovi enakopravne priložnosti za vse.

Tudi LASR Feral v sklopu svoje strategije stremi k podobnim ciljem. Z izvajanjem programov, ki spodbujajo vključevanje žensk v dopolnilne dejavnosti ribiškega sektorja, ter z izobraževalnimi in mentorski programi, si želimo izboljšati enakopravnost, povečati zaposlitvene možnosti in zagotoviti trajnostni razvoj ribištva v regiji.

Več o WiSA si lahko preberete TUKAJ.

Shopping Cart